257 viktima dhe 15.197 raste të reja me koronavirus në Turqi

28/12/2020 20:20

Në 24 orët e kaluara, 257 vdekje u regjistruan në Turqi si rezultat i virusit korona, i cili rriti numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 20.135, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Në të njëjtën periudhë, u regjistruan edhe 15.197 raste të reja të koronavirusit. Që nga fillimi i epidemisë COVID-19, 2 milionë e 162 mijë e 775 raste janë konfirmuar në Turqi.

Ankaraja ka futur masa të rrepta kufizuese gjatë fundjavës dhe ndalimit të orës në ditët e javës në mënyrë që të ndalojë përhapjen e infeksionit dhe Turqia do të jetë e mbyllur në prag të Vitit të Ri – nga ora 21:00 e 31 dhjetorit, deri në 05:00 të mëngjesit më 4 janar.

Top Channel