Qyteti mbulohet nga një kupolë xhami, një tjetër parashikim i “Simpsons” që realizohet?

27/12/2020 12:07

Seriali i njohur “Simpsons” është i njohur veç të tjerash edhe për një sërë parashikimesh për ngjarje të rëndësishme botërore.

E ndërkohë fansat e serialit po flasin se aty është parashikuar edhe një tjetër ngjarje.

Bëhet fjalë për episodin ku një kupolë e madhe xhami mbulon qytetin Springfield, për t’i mbrojtur ata nga ndotja.

Dhe sipas fansave, kjo ngjason me masat kufizuese të vendosura në Mbretërinë e Bashkuar.

Episodi është transmetuar në vitin 2007, ndërsa videoja ka filluar të shpërndahet gjerësisht në rrjetet sociale, duke e krahasuar me situatën në të cilën ndodhet tashmë Britani e Madhe.

Top Channel