Procesi i rindërtimit, Rama: Rikthimi në banesa të reja vijon çdo ditë

27/12/2020 09:37

Këtë të diel, kryeministri Edi Rama e nisi me një postim në Facebook për procesin e rindërtimit të banesave të dëmtuara në Tiranë, prej tërmetit të 26 nëntorit të shkuar.

Së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u dhanë çelësat e banesave të reja, disa prej familje.

“Mirëmëngjes dhe me disa nga shtëpitë e rindërtuara në Tiranë, ndërkohë që rikthimi në banesa të reja vijon çdo ditë për të prekurit nga tërmeti, ju uroj një të diel të qetë”, shkruan Rama.

Top Channel