Norvegji/ Dy persona të infektuar me një lloj të ri të koronavirusit

27/12/2020 20:48

Instituti i Shëndetit Publik në Oslo konfirmoi sot se dy persona në Norvegji janë prekur nga një variant i ri i virusit korona që u zbulua në Britaninë e Madhe.

Reuters shkruan se ata kohët e fundit arritën nga Britania e Madhe.

Norvegjia është ndër vendet që kanë raportuar se janë infektuar me virusin e ri, përfshirë Kanadanë dhe një numër vendesh evropiane, transmeton Guardian.

Top Channel