Rindërtimi i kopshtit në Paskuqan, Rama: Ka rilindur pas shembjes nga tërmeti

26/12/2020 14:11

Kryeministri i vendit, Edi Rama publikoi sot disa fotografi nga kopshti  i rindërtuar “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan, i cili u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit që lamë pas.

Ai thotë se kopshti ka rilindur pas shembjes nga tërmeti të karakatinës së godinës së vjetër.

“Mirëmëngjesi dhe me kopshtin e ri “Lidhja e Prizrenit”, në Paskuqan, që ka rilindur pas shembjes nga tërmeti të karakatinës së të vjetrit, ju uroj një fundjavë të mbarë”, shkruan Rama.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel