Video/ Shpërthim i madh në Neshville, publikohen pamjet e zjarrit dhe tymit

25/12/2020 21:32

Një shpërthim i madh ka ndodhur ditën e sotme në Nashville të SHBA-së për Krishtlindje.

 

Sipas informacionit aktual, të paktën tre persona u plagosën dhe një nga policët dyshohet se humbi dëgjimin për shkak të shpërthimit.

Policia tha se ishte padyshim një veprim i qëllimshëm dhe kryetari i bashkisë së Nashville, John Cooper, thekson se ishte sikur një bombë të kishte shpërthyer.

Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i policisë Don Aaron tha se njësia për menaxhimin e pajisjeve të rrezikshme u dërgua në vendngjarje pas raportit të një automjeti të dyshimtë kur automjeti shpërtheu rreth orës 6.30 të mëngjesit.

Nuk dihet ende kur furgoni i dyshimtë erdhi në Avenue e Dytë, por dihet që nuk ishte aty natën e kaluar para orës 11:00.

Ndërkohë, policia, FBI dhe zjarrfikësit iu afruan gazetarëve në vend dhe konfirmuan se një altoparlant ishte vendosur në furgon, i cili po transmetonte një numërim mbrapsht.

Zbatimi i ligjit konfirmoi që automjeti më pas shpërtheu dhe siguroi publikun se ata do të “zbulonin se çfarë ndodhi këtu”.

Top Channel