Kolumbi/ Zjarrfikësit të veshur si babagjysha gëzojnë me dhurata fëmijët në spital

25/12/2020 11:04

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota.

Punonjësit e njësisë zjarrfikëse në kryeqytet, duke u veshur me kostume të babagjyshit kanë vizituar spitalin “Simon Bolivar” dhe iu kanë shpërndarë dhurata fëmijëve që trajtohen këtu.

Në aktivitetin social që u zhvillua në prag të Krishtlindjeve, dhuratat iu dorëzuan fëmijëve përmes shkallëve të zjarrfikëse.

Fëmijët nga dritaret e dhomave të tyre e ndoqën me gëzim dhe emocione aktivitetin e shpërndarjes së dhuratave.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel