Fotot/ Drejt përfundimit të ndërtimit të luftanijes më të madhe të Turqisë

25/12/2020 18:04

Luftanija më e madhe e Turqisë “TCG Anadolu” do të lëshohet në det vitin e ardhshëm.

Kjo luftanije e gjatë 232 metra dhe e gjerë 32 metra, do të mund të mbartë 30 fluturake si helikopterë, avionë luftarakë dhe dronë.

Në rast të nevojës kjo anije gjigante do të ofrojë mbështetje mjekësore për afërsisht 1 mijë persona dhe do të mund të përdoret edhe si spital gjatë operacioneve të dërgimit të ndihmave humanitare.

FOTO GALERI
1/14

Top Channel