Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence mori sot vaksinën antiCOVID-19 të Pfizer/BioNTech, një injektim që u transmetua drejtpërdrejt në televizion, në një kohë kur SHBA-ja po përgatitet të autorizojë një vaksinë të dytë.

Pence u shpreh i lumtur që kishte marrë këtë vaksinë të sigurt dhe efikase.

Zëvendëspresidenti amerikan, i ngarkuar për koordinimin, këto muajt e fundit, të luftës kundër pandemisë në Shtëpinë e Bardhë, u vaksinua ndërkohë që Europa po sheh disa nga udhëheqësit e saj të vendosur në karantinë para Krishtlindjeve.

Top Channel