Kuvendi votoi me urgjencë dy dekretet për shkarkimet dhe emërimet e reja në qeverinë Rama.

Presidenti Ilir Meta pa asnjë vonesë nuk ka hezituar të hedhë firmën në dy dekrete për emërimin e Bleci Cucit si ministër i punëve të brendshme dhe Milva Ekonomit si ministre e bujqësisë.
Po ashtu presidenti firmosi edhe dekretin për lirim nga detyra për Sandër Lleshajn i dorëhequr si ministër i punëve të brendshme.
Shumica socialiste menjëherë pas këtyre dekretimeve nuk ka humbur kohë dhe futi në rend të ditës dhe votoi në parlament, të Bledi Cucit dhe Milva Ekonomit. Pas betimit përpara presidentit të republikës ata do të marrin detyrat e reja.

Top Channel