Joe Biden dëmton këmbën ndërsa luante me qenin

30/11/2020 09:33
Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden përdrodhi kyçin e këmbës teksa luante me qenin e tij.

Dr. Kevin O’Connor, drejtor i mjekësisë ekzekutive në GW Medical University Associates, në një deklaratë tha se rrezet X nuk treguan ndonjë frakturë të dukshme, por kontrolli i tij klinik garantoi imazhe më të hollësishme.

O’Connor tha se një skanim i tomografisë së kompjuterizuar (CT) konfirmoi “thyerje të vogla të” të “kockave kuneiforme anësore dhe të ndërmjetme të Bidenit, të cilat janë në mes të këmbës”.

Biden rrëshqiti të shtunën teksa luante me Major, një nga dy qentë e tij, dhe përdrodhi kyçin e këmbës.

78-vjeçari do të marrë detyrën pas inaugurimit të tij më 20 janar, pasi fitoi garën presidenciale të 3 nëntorit ndaj presidentit Donald Trump me më shumë se 6 milionë vota epërsi.

Top Channel