Prishtina sot është kuqezi/ Festime në Kosovë për Ditën e Flamurit

28/11/2020 15:17

28 nëntori ndërthur në vete dy festa të rëndësishme për shqiptarët, atë të flamurit dhe ditëlindjen e heroit legjendar, Adem Jashari.

Por, megjithëse situatë pandemie, qytetarët e kanë parë të rëndësishme që të dalin dhe të festojnë qoftë edhe në mënyrë simbolike.

Ata të cilët i japin më tepër jetë çdo feste, padyshimtin ishin fëmijët që me veshje kombëtare e flamuj në duar shprehnin gëzimin. Përveç flamujve kombëtar që mbuluan sheshet, nuk munguan as organizimet nga institucionet.

Top Channel