Zorrë e mish derri në ajër, deputetët përleshen me njëri-tjetrin në parlament (Video)

27/11/2020 18:24
Pamje nga parlamenti i Tajvanit

Seanca parlamentare në Tajvan është shndërruar në një përplasje mes palëve.

Deputetët e opozitës në Tajvan u hodhën kolegëve të tyre të mazhorancës zorrë e mish derri dhe u përplasën edhe fizikisht me ta.

Debati nisi pasi opozita kundërshtoi vendimin e qeverisë për të lejuar importin e mishit të derrit nga SHBA-ja.

Sipas saj, ky mish përmban raktopaminë, një lëndë e ndaluar në Tajvan dhe Bashkimin Europian pasi rrezikon shëndetin e qytetarëve.

Top Channel