Përsëri rekorde në Serbi, 7606 të infektuar me COVID dhe 51 të vdekur  

26/11/2020 16:16

Gjatë 24 orëve të fundit, 7,606 raste të reja me COVID janë regjistruar në Serbi.

Ndërsa 51 persona nuk kanë mundur dot ta mposhtin dhe kanë ndërruar jetë. Ka 6,722 njerëz në spitale gjersa aktualisht 243 pacientë janë në aparate frymëmarrjeje.

Numri total i të prekurve me covid ka shkuar në 148,210 që nga fillimi i epidemisë. Deri më tani janë testuar 1,703,985 njerëz ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 1,366 njerëz.

Top Channel