Pandemia në Bosnje Hercegovinë, 924 raste të reja dhe 51 të vdekur gjatë 24 orëve

26/11/2020 17:06

Në Bosnje Hercegovinë, janë konfirmuar 924 raste të reja të prekurish me koronavirus në 24 orët e fundit dhe 51 persona kanë vdekur.

Deri më tani janë bërë 268.406 testime dhe numri total i të prekurve është 84.252 individë, ndër ta 32,992 janë aktivë.

Numri total i të vdekurve është 2,480 dhe fatmirësisht janë shëruar 48,780 persona.

Top Channel