Shifra të larta në Serbi/ 7,579 raste të reja me COVID, 41 të vdekur

25/11/2020 16:49

Si shumë vende në botë edhe Serbia po përballet me shifra të larta të të prekurve me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, 7,579 raste të reja  janë konfirmuar në Serbi dhe 41 persona kanë vdekur. 6,597 pacientë po trajtohen në spital dhe shkalla e vdekjeve është 0,93%.

Që nga fillimi i epidemisë, 1,682,416 qytetarë janë testuar dhe 140,608 raste janë konfirmuar.

Top Channel