Dëbora godet Britaninë me temperatura 1C dhe paralajmërime përmbytjeje (Fotot)

19/11/2020 16:56

Dëbora kishte mbuluar sot disa pjesë të Britanisë me temperatura të ulëta deri në 1C gradë.

Megjithe pamjet piktoreske dimerore te parakohshme, meteorologët parashikojnë se moti i ftohtë do të vazhdojë dhe në ditët e ardhshme, i shoqëruar me erëra të ftohta dhe reshje në të gjithë vendin.

Kreu i zyrës kombëtare të motit Alex Deakin tha: “Reshje dëbore do të ketë në të gjitha rajonet malore të Anglisë dhe Skocisë. Dëbora do të bjerë në kodra dhe nivele më të ulëta, nganjëherë e shoqërua me breshër”.

Ndërkohë 16 paralajmërime përmbytjeje janë lëshuar teksa stuhitë e erërave kanë ngritur dallgë të mëdha në qytetet bregdetare.

FOTO GALERI
1/8
Mbulese debore ne Tomintoul te Skocise

Top Channel