Rekord i zi/ Për herë të parë në Austri, mbi 100 viktima nga COVID-19

18/11/2020 12:22

Një tjetër “rekord i zi” po vendoset në Austri sot, pasi më shumë se 100 njerëz ndërruan jetë nga koronavirusi për herë të parë në një ditë.

Në 24 orët e fundit, numri i të sapoinfektuarve dhe viktimave është rritur në mënyrë drastike. Numri i të infektuarve ka shkuar në 7,091 dhe numri i të vdekurve 109.

Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Austri u rrit në 2,058.

Top Channel