Aktorja hollivudiane Meg Ryan, emri i vërtetë Margaret Mary Emily Anne Hyra, do të festojë ditëlindjen e saj të 59 nesër.

Ajo u bë e njohur me rolet e filmave në fillim të viteve ’90 ‘When Harry Met Sally’, ‘Top Gun’, ‘Romance in Seattle’ dhe ‘When a Man Loves a Woman’.

Për shkak të pamjes së pafajshme në fillim të karrierës së saj, ajo fitoi pseudonimin ‘karamelja amerikane ’, por e humbi atë kur filloi të eksperimentonte me procedurat kozmetike dhe botoks.

Aktorja u martua me kolegun Dennis Quaid në vitin 1991, me të cilin bashkëpunoi në disa filma. Ai luftoi me varësinë nga opiumi gjatë gjithë marrëdhënies dhe martesës së tyre, dhe në vitin 1992 ata patën një djalë, Jack. Martesa e tyre zgjati deri në vitin 2001, kur u divorcuan pasi Meg ra në dashuri me Russell Crowe, një koleg nga skenari i trillerit ‘Proof of Life’.

Lidhja e saj e re nuk zgjati shumë dhe Meg pati edhe disa afera të reja të dashurisë me aktorët John Cusac, Breckin Meyer dhe modelin Travis Fimmel.

Ajo prishi fejesën e saj me muzikantin John Mellencamp vitin e kaluar, me të cilin ishte në një lidhje nga 2010 në 2014, dhe pastaj përsëri nga 2017.

Ne veçuam disa fotografi të saj nga e kaluara në galeri dhe i krahasuam me pamjen e saj aktuale. Ajo është një shembull i vërtetë se si shkatërrohet bukuria natyrore me korrigjime estetike dhe plastike.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel