Dhjetra njerëz të marrë peng në zyrat e Ubisoft në Kanada, mediat: Kërkohet shpërblesë

13/11/2020 20:59

Mediat vendase raportonin pak më parë për një situatë pengmarrjeje në zyrat e kompanisë së ‘video game’ Ubisoft, në Kanada, ku punonjësit po fshiheshin nën tavolina në ndërtesën e rrugës Saint-Laurent Boulevard në Montreal, ndërsa policia e armatosur kishte rrethuar zonën.

Disa dhjetra njerëz raportohej se po qëndronin në çati dhe raportimet thanë se është bërë për një kërkesë shpërblese në këmbim të jetës së pengjeve.

Një grua tha për rrjetin lokal TVA Nouvelles se i dashuri i saj ësht ëbrenda ndërtesës. “Nuk kontaktoj dot me të …jam shumë e shqetësuar”, tha ajo.

Autoritetet nuk kanë dhënë ende një deklaratë pasi ngjarja është në zhvillim.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel