Ngjarje e rëndë në Greqi/ 70-vjeçari vetëvritet duke u hedhur nga ura

12/11/2020 20:31

Vetëvritet një 70 vjeçar në egjio tëGgreqisë. Ngjarja ndodhi në vendim e quajtur Egjio,50 km në jug të Patras.

Policia dhe disa banorë tentuan që ta bindin të mos kryejë vetëvrasje,por duket se 70 vjeçari kishte vendos të
kryente aktin për shkak të problemeve ekonomike që kishte kohët e fundit.

Burime policore thanë se përveç problemene ekonomike,nund të jenë edhe shkaqe të tjera,por ende nuk ka një pistë zyrtare lidhur me ngjarjen.

Trupi i viktimës u dërgua në morgun e spitalit të Egjios,ku pritet të ekzaminohet si dhe të merren kampione për të parë nëse ishte infektuar me covid 19,ndërkohë që edhe prokuroria e Patras, ka nisur një hetim lidhur me ngjarjen.

Top Channel