Vazhdon të jetë i lartë bilanci nga covid në Greqi.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3.316 raste të reja dhe 50 viktima.

Ndërkohë që janë 310 të intubuar.

Kryebashkiaku i Selanikut u shpreh para një ore se: Në çdo shtëpi ka një të sëmurë me covid 19.

Vijon…

Top Channel