Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias pas njoftimit se një anëtar i stafit të tij doli pozitiv me covid19, u karantinua.

Ministri u paraqit në zyrë mëngjesin e së merkurës,dhe u largua sapo u njoftua lidhur me infektimin e anëtarit të stafit.

Ndërkohë në karantinë është edhe kryepeshkopi grek Ieronimos bashkë me gjithë Sinodinë e Shenjtë pasi kanë qenë në kontakt me një person që rezultoi pozitiv me covid.

Top Channel