Trump refuzon humbjen: Ne do të fitojmë! Rezultatet do të fillojnë të vijnë javën që vjen

10/11/2020 18:38

Presidenti aktual i SHBA Donald Trump refuzon të pranojë rezultatin e zgjedhjeve që nxori Joe Bidene triumfues.

Trump paralajmëron se rezultatet do të vijnë javën që vjen pasi republikanët po bëjnë proges.

Ai thotë se do e çojë në Gjykatën e Lartë çështjen e zgjedhjeve pasi pretendon se janë vjedhur votat dhe është manipuluar rezultati i zgjedhjeve.

”Ne jemi duke bërë progres të madh. Rezultatet fillojnë të vijnë në javën tjetër. Ta bëjmë Amerikën të mrekullueshme përsëri!”- theksoi Trump.

Top Channel