Zamira Tabaku është një vajzë nga Roskoveci e cila në moshën 18 vjeçare nisi studimet për mjekësi në Tiranë dhe u bë pjesë e skuadrës së Kinostudios në futboll.

Pas 5 viteve aty mbylli karrierën si futbolliste por vijon të jetë pjesë e fushës së blertë tanimë si fizioterapiste e kombëtares së femrave.

Ajo na ka treguar arsyet pse hoqi dorë nga futbolli përpara 3 vitesh dhe se si është jeta e saj sot.

Top Channel