Fitorja e Biden, reagon Hoti: Mirëpres fuqizimin e miqësisë sonë të përhershme

07/11/2020 21:13

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar presidentin e ri të ShBA-së, Joe Biden.

Përmes një statusi në Facebook, Hoti ka thënë se mirëpret fuqizimin e miqësisë tonë të përhershme me SHBA-në dhe vazhdimim e bashkëpunimit, në emër të dy popujve, në shërbim të vlerave të perbashkëta.

Ky është statusi i tij i plotë:

Në emër të Qeverisë se Republikës së Kosovës, i percjelli urimet më të përzemërta Presidentit të zgjedhur, Joe Biden dhe Zëvendës Presidentes, Kamala Harris, për fitore në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Mirëpres fuqizimin e miqësisë tonë të përhershme me SHBA-të dhe vazhdimim e bashkëpunimit, në emër të dy popujve, në shërbim të vlerave të perbashkëta. 🇽🇰🤝🇺🇲

Top Channel