Zgjedhjet Presidenciale/ Donald Trump shpërthen në akuza ndaj Gjykatës së Lartë: Shkeli Kushtetutën!

06/11/2020 17:57

Presidenti i SHBA, Doland Trump, ka shpërthyer në akuza ndaj organeve të drejtësisë amerikane.

“Gjykata e Lartë e Shtetit shkeli në mënyrë flagrante Kushtetutën. Gjithashtu votat e ardhura pas ditës së zgjedhjeve janë të paligjshme”, ka shkruar Trump mes të tjerash.

Ndërkohë numërimi i votave vijon në SHBA dhe konkurrenti i Trump, Joe Biden, vijon të jetë në avantazh nga numërimi i deritanishëm i votave të zgjedhjeve të 3 nëntorit.

Top Channel