Donald Trump reagon për përmbysjen e rezultatit në Pensilvani nga Biden: Ka histori të keqe…

06/11/2020 17:48

Presidenti i SHBA, Donald Trump, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me përmbysjen e rezultatit në Pensilvani nga kundërshtari i tij në garën për President, Joe Biden.

Trump shkruan: “Filadelfia ka histori të keqe me integritetin e zgjedhjeve”.

Joe Biden ka fituar 264 vota elektorale nga 270 që duhen për tu zgjedhur President, ndërsa Donald Trump ka 214 vota elektorale.

Biden kryeson me 50.5% të votave në krahasim me 47.8% të votave të Donald Trump. E përkthyer në shifra, janë: 73,565,920 vota për Joe Biden dhe 69,669,705 për Donald Trump.

Top Channel