Pamjet më poshtë janë nga ishulli Samos, epiqendra e tërmetit të djeshëm në Greqi.

Tërmeti la pas dy viktima në Samos, dy adoleshentë – një djalë dhe një vajzë,  pasi u shemb një mur mbi ta.

Pamjet e sotme tregojnë dëmet e konsiderueshme që tërmeti, por edhe cunami la pas.

FOTO GALERI
1/17

Top Channel