Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka uruar shërim të shpejt liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Hoti shkruan se “Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i dëshiroj që ta kaloj sa më lehtë gjendjen shëndetësore me COVID-19. Zotit Kurti dhe të gjithë të prekurëve tjerë i uroj që sa më lehtë t’i përballojnë simptomat dhe t’i kthehen angazhimeve të përditshme”.

Në paraditen e së mërkurës, lideri Vetëvendosjes Albin Kurti njoftoi se pas disa simptomave është testuar e për çka ka rezultuar pozitiv me COVID-19. 

Top Channel