Franca bëri detyrën dhe fitoi 1-2 në transfertën ndaj Kroacisë një ndeshje të cilët vendasit e luajtën më mirë. Autorët e golave për Francën ishin Griezmann dhe Mbappe ndërkohë që për kroatët barazoi përkohësisht shifrat Vlasic.

Me këtë fitore Franca u ngjit në kuotën e 10 pikëve, por grupi 3 i Ligës A kryesohet me Portugalia me të njëjtën kuotë pikësh me gjelat por luzitanët kanë goleavarazh më të mirë.

Top Channel