Tre peshkatarët e humbur në Mitilini në Greqi janë gjetur të gjallë, të cilët janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë.

Kujtojmë që ngjarja ndodhi rreth orës 21.45 sipas orës lokale,kur një stuhi e fortë breshëri dhe ere mbuluan Egjeun veri-lindor.

Reshjet kanë shaktuar edhe rreshqitje dheu dhe janë dëmtuar disa banesa  në zonën Kaloni  të ishullit.

Autoritetet kanë paralajmëruar nje tre ditësh me mot të keq dhe stuhi që do të mbulojnë vendin.

Top Channel