Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi.

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet.

Gjithashtu është lënduar edhe një qytetar, në oborrin e të cilit ka rënë aeroplani.

Në vendngjarje kanë arritur përfaqësues të Ministrisë së Mbrojtjes dhe organeve tjera kompetente.

Aeroplani është rrëzuar në orën 09:15 të mëngjesit afër maleve të Zvornikut, në Serbi./alsat/

FOTO GALERI
1/2

Top Channel