Pas arrestimit te Kryetarit të OVL-së së UÇK-së, trupat ë Eulex po vazhdojnë bastisjet brenda zyrave të tyre.

Brenda po vazhdon të qëndojnë edhe avokati mbrojtëe i organizatës Toma Gashi dhe sekretari i përgjithshëm, Faton Klinaku.

Para zyrës po vazhdojnë të qëndrojnë policë të Policisë së Kosovës

Kryetari i OVL-së të UÇK-së , Hysni Gucati dhe do të transfërohet në Hagë.

Gucati është figura e dytë që u arrestua, pas Salih Mustafës njërit prej themeliesve të UÇK-së.

 

FOTO GALERI
1/6

Top Channel