Darka e Ramës me Mitsotakis/ Qasje e re, një proces bisedimesh që do të mbyllë të gjitha temat e vjetra dhe të reja

16/09/2020 00:39

Kryeminstri Edi Rama dhe homologu i tij grek Mitsotakis darkuan në Athinë mbrëmjen e së martës ku kanë biseduar për çështjet e hapura mes të dy vendeve.

Ata folën për një qasje të re mes dy vendeve.

Qeveria greke thotë u ra dakord për nisjen e një proçesi bisedimesh që do të mbyllë të gjitha temat e vjetra dhe të reja që preokupojnë marrëdheniet dypalëshe.

Top Channel