Hidhet shorti i Europa League, këta janë kundërshtarët e ekipeve shqiptare

31/08/2020 13:19

Skuadrat e Kategorisë Superiore u kualifikuan të gjitha për në turin e dytë eliminator të Europa League dhe sot, në orën 13:00, në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i turit të dytë.

Kështu, Kukësi do të përballet me gjermanët e Wolfsburg. Ekipi i Laçit do të përballet ndaj izraelitëve të Hapoel Ber Sheva. Ndërsa Teuta do përballet në raundin e dytë me Granadën.

Kjo fazë luhet me ndeshje teke në 17 shtator.

Top Channel