Presidenti i Barcelonës gati të tërhiqet nëse Messi mbetet, por me një kusht

27/08/2020 20:14

Pasi kërkoi të largohej nga Barcelona të martën, presidenti i klubit Joseph Maria Bartomeu menjëherë thirri një takim me menaxhmentin, por Lionel Messi nuk ka dashur të flasë me askënd për dy ditë.

Sipas mediave spanjolle, Messi do të arrijë në Barcelonë të dielën për t’u testuar për koronavirus, dhe përgatitjet duhet të fillojnë me trajnerin e ri Ronald Koeman ditën e hënë.

Messi dhe Bartomeu nuk kanë qenë në marrëdhënie të mira për sa kohë dhe kapiteni është mposhtur qartë.

Presidenti i Barça është i vetëdijshëm për situatën dhe është i gatshëm të tërhiqet vetëm për të mbajtur argjentinasin.

Gazeta sportive Marca shkruan se Bartomeu nuk dëshiron të jetë pengesë dhe arsyeja e largimit të Messit, kështu që ai është i gatshëm të largohet nga detyra e tij, por me kusht që argjentinasi t’u tregojë të gjithëve se ai do të qëndrojë.

Nga ana tjetër, Pep Guardiola në Angli po pret qartësimin e situatës. City është në kërkim të Messi, dhe konkurrentët kryesorë të tij janë Inter dhe PSG.

Top Channel