Kukësi-Slavia e Sofias/ Verilindorët tentojnë kualifikimin

27/08/2020 20:20

Ka nisur në orën 20:00 në impiantin luksoz “Air Albania Stadium”, sfida mes Kukësit dhe Slavias së Sofias, e vlefshme për raundin e parë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Verilindorët do të tentojnë të korrin një sukses, e cila përkthehet në para dhe shpresë për kualifikimin deri në fazën e grupeve të “Europa League”, e për të arritur këtë fillimisht duhet të mposhtin armatën bullagre.

Kujtojmë që më herët, Teuta ka mposhtur me rezultatin 2-0  izraelitët e Beitar.

Top Channel