Kryeministri Edi Rama ka postuar pamjet e ndërtimit të shkollës “Ahmetaq” në Vorë, shkollë që u shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në videon e postuar, Rama njofton se shkolla sipas projektit të ri shkolla do të ketë 9 klasa, 3 laburatorë dhe do të jetë në funksion të 220 nxënësve.

Rama në profilin e tij në facebook shkruan:

MIRËMËNGJES ?
dhe me rilindjen e shkollës “Ahmetaq” në Vorë, që po merr jetë pas tragjedisë shkatërruese të 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë?

Top Channel