Arrestohet “Koro” në Pogradec/ Gjykata lë në burg Lilin e Rrushkës organizatorin e sulmit me armë

14/08/2020 15:12

Ndërsa në Gjykatën e Pogradecit u dha masa arrest me burg për Ilir Berberin i njohur si Lili i Rrushkës, një prej organizatorëve të ngjarjes së rëndë që ndodhi në Tushemisht ku u qëllua në drejtim të një hoteli plot me pushues, numri i të arrestuarve që kanë lidhje me këtë ngjarje shkoi në 7.

Meard Berberi i cili ishte shpallur në kërkim u arrestua si një tjetër organizator i ngjarjes që kishte si qëllim vrasjen e djalit të pronarit të hotelit dhe Ervin Kalaja i cili e kishte strehuar dhe ndihmuar Berberin që të fshihej ndërsa Anterio Kaloshi, i shumëkërkuar për vrasje të dyfishte dhe i njohur si shoku i Orges Bilbilit sipas policisë ra në pranga pasi është ekzekutor në këtë ngjarje.

Në zonën e Linzës në Tiranë, në një garazh që shërbente si bazë për strehimin e këtyre personave policia gjeti një arsenal armësh e municionesh, dokumenta të falsifikuara dhe vlera monetare.

Brian Syzo një tjetër person me precedentë kriminalë që dyshohet se ka lidhje me këtë ngjarje vazhdon të jetë në kërkim nga policia.

Top Channel