VIDEO/ 75-vjeçarja humb kontrollin e fuoristradës dhe futet brenda në spital, ka të vdekur

13/08/2020 17:49

Në një video të bërë virale, është fiksuar momenti shokues kur një e moshuar humb kontrollin e makinës së saj luksoze dhe përplaset në hyrjen e spitalit, duke lënë të vdekur një person e plagosur katër të tjerë.

Mary Clayton, 75-vjeç, kishte caktuar një takim me mjekun në orët e para të mëngjesit, e për këtë fakt ajo kishte vendosur që të shkonte vetë për në spital.

Por në momentin e ndalimit, ajo ngatërron pedalet dhe në vend të frenave shtyp atë të gazit, duke bërë që makina të marrë me vete çdo gjë që i del përpara. Me makinë e moshuara ka hyrë deri në ambientet e brendshme të spitalit.

Njoftohet se personi që ka ndërruar jetë është identifikuar si një 55-vjeçare, ndërsa për të plagosurit nuk ka asnjë njoftim deri më tani.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel