Gjobë dhe të arrestuar në Durrës/ Nga organizimi i dasmës në kohë pandemie te shitja e narkotikëve

10/08/2020 09:19

Administratori i një lokali në Fushë-Krujë u ndëshkua me 1 milion lekë gjobë, pasi organizoi dasmë në kundërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Policisë në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar në Fushë Krujë, një lokal që kishte organizuar dasmë në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar distancën e sigurisë midis personave. Për këtë subjekt me administrator shtetasin I. T., shërbimet e Policisë kanë vendosur masën administrative 1.000.000 lekë.

Po kështu u arrestua në flagrancë një 59-vjeçar, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin B. A., 59 vjeç, sepse pas një konflikti familjar kanë shkuar në banesën e tij dhe gjatë kontrollit të ushtruar kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 84 gr. doza me lëndë narkotike të dyshuar canabis sativa.

Gjithashtu janë vënë në pranga dhe 2 drejtues mjetesh.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit F. Ç., 30 vjeç dhe A. G., 57 vjeç, banues në Durrës, pasi shtetasi F. Ç., duke drejtuar motoçikletën tip “Piaggio” pa targa dhe në gjendje të dehur është përplasur me motoçikletën tip “Papaq” pa targa dhe pa leje drejtimi, me drejtues shtetasin A. G.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës, për veprime të mëtejshme.

Top Channel