FOTO/ Ndodh në Itali! Bie dëborë në mes të verës

04/08/2020 21:55

Moti është shfaqur surprizues në Itali, ku në rajonet alpine ka filluar të bie dëborë, pavarësisht faktit që jemi në kulim e verës.

Vala e motit të keq që ka mbizotëruar në Lombardi ditët e fundit, ka bërë që të ndikojnë edhe në rajonin e Pass Stevios, në kufirin midis Lombardisë dhe Tirolit të Jugut.

Që nga mbrëmja e djeshme (e hënë 3 gusht) “flokët” e dëborës kanë zbardhur rrugët dhe gjithashtu tarracën e hotelit Pirovano, i cili gjendet në lartësinë mbidetare rreth 3000 metra.

Mediat italiane e kanë cilësuar normale këtë fenomen, por të shohësh dëborë në muajin gusht është pamje tejet interesante.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel