Pak orë para festës së titullit, Meta poston foton me bluzën e Tiranës: E meritonte!

29/07/2020 16:36

Presidenti Ilir Meta me anë të një statusi në Facebook ka reaguar pak orë para se klubi i Tiranës të jetë zyrtarisht kampione e Superligës së Shqipërisë.

Meta në Facebook ka postuar një foto ku shihet i veshur me bluzën e Tiranës ndërsa ka ngritur dy gishtat lartë.

Krahas fotos, Presidenti Meta shkruan:

Edhe pak orë për t’iu bashkuar festës bardhë e blu! ⚪?
E meritonte Tirona?⚪? të rikthehej fuqishëm në këtë 100-vjetor të kryeqytetit!
Ky sukses është edhe në nderim të:
Selman Stërmasi
Riza Lushta
Naim Kryeziu
Myslym Alla
Enver Shehu
Niko Xhaçka
Skënder Hyka
Petrit Dibra
Skënder Hodja

Fatmir Frashëri
Luigj Bytyçi
Millan Baçi
Perikli Dhales
Arjan Bimo
Edmond Gëzdari
Halim Mersini
Arben Minga
Agustin Kola
Shkëlqim Muça
Ali Mema dhe Dinastia Mema
Skënder Halili
Nevil Dede
Elvis Sina
Devi Muka
Blendi Nallbani
Ansi Agolli..e sa e sa yjeve të tjerë bardhë e blu⚪? por edhe kuq e zinj??.
Të respektojmë sot të gjitha udhëzimet, për mbajtjen e maskave dhe distancave fizike. Shëndeti më i rëndësishëm se çdo gjë!
URIME TIRONA! ⚪??

Top Channel