Real Madrid dhe Villareal takohen sot në kuadër të javës së 37-të të La Ligas, në stadiumin Alfredo Di Stefano.

Në rast fitoreje, skuadra e Realit do të shpallej kampion i La Ligas për këtë stinor, një jav para përfundimit të stinorit të rregullt, shkruan KosovaPress.

Ndërkohë që Villareal kërkon të sigurojë një vend në Europa League, andaj kjo ndeshje pritet të jetë tejet interesante.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Hazard, Benzema, Asensio

Formacioni i Realit

Villareal: Asenjo; Pena, Albiol, Torres, Moreno; Iborra, Anguissa; Chukuweze, Cazorla, Ontiveros; Moreno

Top Channel