Foto/ Burri shpirtmirë bën gjestin e madh, shpëton skifterin që ishte bllokuar dhe…

14/07/2020 21:39

Në pamjet e bërë virale, shikohet burri duke ju afruar zogut dhe filloi t’i lirojë këmbën që e kishte të bllokuar.

Pas disa përpjekjesh, burri arrin ta shpëtoj skifterin dhe zogu nis të fluturojë i lirë në qiell.

Ngjarja besohet se ka ndodhur në Oblast Vologda, një vend jo shumë larg Moskës.

“Kur pashë skifterin mbeta i befasuar. Nuk mund të rrija në heshtje, fillova menjëherë ta shpëtoja. Për pesë minuta zogu ishte i lirë. Sipas mendimit dhe eksperiencës sime, ai është një skifter i ri dhe ka lënë folenë kohët e fundit”, u shpreh burri.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel