A ekziston Covid-19 realisht? Manastirliu u përgjigjet skeptikëve: Shkoni pyesni mjekët dhe do ta kuptoni

13/07/2020 16:33

Në një kohë që shifrat në vend nga covid janë në rritje, ka dhe nga ata qytetarë që janë dyshues për gjendjen dhe nuk besojnë në ekzistencën e virusit.

Gazetari Denis Dyrnjaja pyeti pikërisht për këtë gjë ministren Manastirliu në Top Talk, e cila i hodhi poshtë të gjitha këto.

“Mjafton që të pyesësh një mjek te Infektivi dhe e kuptoni, s’ka nevojë të shkosh atje, mjekët mund të tregojnë për vuajtjet dhe problematikat e atyre që vuajnë nga ky virus. Apo dhe familjarët e atyre që humbën të afërmit në këtë betejë.

Kjo nuk është një luftë që fitohet vetëm, por me përpjekjen e të gjithëve, prandaj qytetarët duhet të ndërgjegjësohen”, tha ministrja.

Lexo edhe: https://top-channel.tv/2020/07/13/a-do-te-mbyllemi-serish-manastirliu-per-top-channel-do-te-kete/

Top Channel