Rama pranon listat e hapura/ Ndalohen koalicionet parazgjedhore. Garanci PD-së për të votuar paktin e 5 qershorit

10/07/2020 19:36

Kryeministri Edi Rama po-në socialiste për ndryshimet kushtetuese të propozuara  nga opozita brenda parlamentit preferoi ta thoshte vetë.

Kryeministri u përqëndrua gjatë në argumentimin përse duhen hapur listat, por nuk harroi të flasë edhe për mospasjen e koalicioneve parazgjedhor.

Shqetësimet e PD-së për këto ndryshime kryeministri i quajti sëkëlldi dhe si ilaç kurues i dha këtë garanci.

Një ditë më parë nga kjo derë dolën 6 deputetë të opozitës me premtimin e votës pro të Reformës Zgjedhore. Këtë zhvillim kryeministri e quajti si një kthim të PD-së dhe LSI-së brenda parlamentit.

Top Channel