Tayna “bën hapin e madh” në karrierë, kontratë me “Sony Music”

09/07/2020 17:24

Që pas publikimit të bashkëpunimit me Don Phenom, “Columbiana”, verën e vitit 2018, sukseset për Taynën nuk kanë ndaluar kurrë.

Këngët pasuese si “Shqipe”, “Fake”, “Doruntina”, “Caliente”, e shumë të tjera, përveçse u kthyen menjëherë në hite, videoklipet e tyre kanë grumbulluar miliona klikime në Youtube.

Por duket se ky ka qenë vetëm fillimi për reperen kosovare.

Sot, Tayna ka lajmëruar “hapin e saj të madh” në karrierë, nënshkrimin e kontratës me “Sony Music”, me bazë në Gjermani.

Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja shkruan:

“Jam shumë e lumtur që rash dakort të punoj me “Sony Music”. Pas diskutimeve intensive, kemi vendosur që së bashku mund të hedhim hapin e madh, në mënyrë që të vazhdoj të zhvillohem artistikisht dhe të fokusohem tërësisht te muzika”.

Më parë, Tayna menaxhohej nga “Friends Entertainment” dhe këngët e saj prodhoheshin nga “Cricket Music”.

FOTO GALERI
2/11

Top Channel