Duka dhe Ndoka: Jo në listat e PD-së/ “Ndryshimet kushtetuese, nismë e Ramës dhe jo e opozitës parlamentare”

06/07/2020 20:09

Ndryshe nga sa ndodhi në 2017-ën, dy aleatë të Partisë Demokratike do të garojnë me siglat e tyre në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Demokristiani Nard Ndoka është i gatshëm te përballet me socialistët në Shkodër, ndërsa Agron Duka në Durrës.

Kërkesën  për heqjen e koalicioneve parazgjedhore e shohin më shumë si nismë të Edi Ramës, pasi nëse ndodh favorizon më shumë socialistët. Dy aleatët e Bashës mbështesin hapjen e listave.

Por edhe pse mbështesin listat e hapura, aleatët e Bashës janë kundër miratimit të ndryshimeve Kushtetuese, pasi sipas tyre ato zhbëjnë marrëveshjen e arritur mes palëve me bekim të ndërkombëtarëve.

Top Channel